Navýšenie výroby v MONDI SCP a.s na 763 tisíc bez prijatia podmienky na zníženie emisií

Autor: Patrik Luptak | 4.11.2015 o 3:34 | (upravené 4.11.2015 o 7:56) Karma článku: 2,42 | Prečítané:  170x

Úvodom by som Vás chcel poprosiť o trošku pochopenia v prípade mojich štylistických nedostatkov nakoľko nie som ani politik a ani zvyknutý písať články,ale ked už niekto nemá ,,svojho Boha pri sebe,, ....  

 

Dovolím si Vám predostrieť pár slov, argumentov na základe môjho osobného presvedčenia, verejného záujmu a spoločných cieľov v spolupráci aj  s o.z Dolný Liptov ,aby uvedený článok nebol hodnotený ako akt získania politickej popularity kedže všetci sme nestranníci ,ale len občianski aktivisti.

Prosím posúdte zozbierané skutočnosti  z verejne dostupných zdrojov na základe čísel, faktov a NIE na základe osobnej averzie, politickej príslušnosti , pracovných povinností  a podobne nakoľko jedine argumenty a čísla nemajú emócie !

Rád by som predniesol  objektívne fakty, argumenty voči posledným udalostiam a procesom schvaľovania navyšovanie výroby v rámci Projektu 2000 v koncerne Mondi SCP a.s  a až propagantistickej podpory vedenia mesta Ružomberok čoho som bol osobným svedkom na poslednom zasadnutí MsZ Ružomberok

Mal  som neblahý pocit z posledného zasadnutia MsZ Ružomberok  ,ktoré doslovne dovolím si povedať sa nieslo až v propagandistickom duchu predstaviteľov mesta a MONDI SCP a.s.

Aký teda prírodný a technologický zázrak idú zažiť opäť Ružomberčania na základe navýšenia výroby Mondi SCP a.s. ,alebo v tom horšom prípade čo všetko hrozí  Ružomberku pokiaľ nevyjde v ústrety v povolení  navýšenia výroby cez   ,,Projekt 2000,,  ??

Od slovných porovnaní a  vyjadrení tzv. hašterenia (v kontexte presadzovania demokratických sytémov voieb,...) , alebo porovnanie firmy ESET s MONDI SCP a.s. (ktorá dovolím si pripomenúť nespôsobuje žiadny negatívny dopad na životné prostredie, nedostaváva niekoľkomilionovú dotáciu od štátu je v tomto prípade porovnanie hrušiek a jablk) ,alebo malej výdrže ľudí voči negatívnym vplyvom na bežný život Ružomberčanov voči kauze ,,Šírenia zápachu z býv.Tehelne,,

No tak skúsme sa opätovne spýtať obyvateľov ulíc Pod Skalami, Bystrická, či nevedeli trošku vydržať ved čo sa deje ??

V citácii predstaviteľov  mesta ,že ONI (t.j občania stažujúci sa enormnú prašnosť ,..) vlastne zatvorili fabriku bývalej Tehelne .... (Žiaľ nie občania ,ale nakoniec až OÚ životného prostredia na základe čoho ? Čo sa spaľovalo v poslednom období v Tehelni ? Väčšinu problémov spôsobovalo spaľovanie a pridávanie kalov a z ,,jednej,, papierenskej spoločnosti, ktorý sa pri výrobe tehál používal ako plnivo

Ano chceme, potrebujeme v našom meste trvalo udržateľný rozvoj , získať prínos z tunajšej fabriky v prospech celej komunity ,ale zároveň chceme trvalo pokračovať v zlepšovaní tunajších podmienok pre bežných obyvateľov Ružomberka a aj pre generácie po nás.

Položme si ,alebo skôr otázku chceme tu len fabriku MONDI a.s bez zdravých ľudí ??

Kedže jedno bez druhého nemôže existovať ,alebo naimportujeme tu na krátkodobé pobyty s ohľadom na aktuálnu dobu utečencov ?? :-))

Základný a hlavný argument ,ktorý prosím berte na vedomie považujem AJ JA za veľký ekonomický prínos tunajšiu fabriku , jej perspektívny rozvoj, konkurenciu, navyšovanie ziskov,....  ALE ,ALE , ALE na základe

vyváženého rovnocenného stavu kedže MY RUŽOMBEČANIA a naša krajina dáva koncernu MONDI SCP a.s všetko čo sme dostali od BOHA

ZDRAVIE,         VODU,           LESY, ...

Veľakrát som od pánov z Mondi počul ako im záleží na dobrých susedských vzťahoch ,ktoré musia byť objektívne, vyvážené, s prínosom pre obidve strany a v žiadnom prípade zavádzajúce ako sme boli toho mnohokrát svedkami.

Vlastnými slovami predstaviteľov MONDI SCP a.s. požadujte navýšiť výrobu na aj základe požadovaného zvýšenia ziskovosti  jedného z najziskovejších podnikov na Slovensku s dostatočnou podporou vlády SR bez  aspoň minimálneho zlepšenia podmienok životného prostredia v Ružomberku ??

Chcete sa podeliť s komunitou ,ale akou formou sa podelíte s komunitou ??

Ako sa máme stať ambasádormi spolupráce medzi obyvateľstvom Ružomberka a kocernom a získať hrdosť na tunajšiu fabriku, ked sme počúvali len o prínosoch pre koncern MONDI SCP a.s. bez reálneho zapracovania čo i len jedinej podmienky na zníženie znečistujúcich látok ?? 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

AUTO

Aké realistické sú plány zakázať autá na benzín a naftu?

Termíny sú zatiaľ orientačné ale dôležité.


Už ste čítali?