Prečo som prijal pozvanie na kandidátku OBYČAJNE - NEOBYČAJNÝCH ĽUDÍ ?

Autor: Patrik Luptak | 27.12.2015 o 14:31 | (upravené 27.12.2015 o 23:21) Karma článku: 4,26 | Prečítané:  445x

                   Významné životné a historické míľniky aj na Slovensku začínali Nádejou - Vierou - Vlastným presvedčením a veľakrát v historii od tých najobyčajnejších ludí                                                                      ,, ktorí mali odvahu a vieru.

Ako nám Ružomberčanom z blízka aj  ,,Černovská masakra,, podáva svedectvo a veľkú výpovednú hodnotu v vlastné konanie, vlastné presvedčenie a pevnosť postojov našich predkov - obyčajných ľudí  ??

Vierou človeka začínal aj začiatok datovania našej civilizácie. Prečo by sme si Slováci opäť nemali začať veriť ,ako veľakrát naši predkovia kedže historická pamäť nám vždy dokazujeme ,že viera, statočnosť, vlastné presvedčenie,veľké srdce pre národ a odvaha dokáže meniť ,,veci,, aktuálne nemeniteľné ??

Verím dokázať zmeniť naše Slovensko v lepšiu krajinu len vdaka nám Slovákom !!!

Veríme všetci veľkým srdcom, aby sa nám všetkým lepšie žilo,..lepší svet neprichádza sám ,ale treba zaň bojovať !

Po uverejnení výzvy hnutia Obyčajných ľudí Oľano-NOVA bol som oslovený na základe odporúčania - tipov od občanov na občianskych kandidátov hnutia Obyčajných ľudí.

Jedného decembrového večera ma prekvapil telefonát od poslanca J.Viskupiča s pozvánkou zaradenia na kandidátku hnutia medzi spolubojovníkov ako sú pre mňa osobne morálne a politické autority p. Ján Mičovský,Mgr. art.Veronika Remišová, Mudr. Alan Suchánek , Otto Žarnay, ... pre ktorých slová  spravodlivosť, čestnosť, odvaha, pomoc druhým nie je len písomným výrazom,ale najmä reálnym osobným ľudským skutkom.

Nakoľko mať  nádej, vieru a vlastný názor a hlavne chuť meniť veci, ktoré sa nám zdajú možno ,,nemenné,,  alebo poprieme vlastnou osobnou frustráciou, nezáujmom svoje základné občianske právo ,aby sme sa podielali občianskou participáciou v osobnej možnej miere na potvrdzovaní doterajšieho vývoja a tým ho legitimizovali  ?

Nakoľko jediným účinným ochranným prostriedkom meniť veci verejné

,,nemenné,, na meniteľné

je raz počas 4-ročného volebného obdobia delegovať ,,svoje,, právomoci - rozhodovanie na iných kandidátov podľa výsledkov doterajšej práce, alebo doterajšej životnej cesty,..

Preto verím , že dosiahnutím najmä väčšej volebnej účasti získame  aj väčšiu legitímnosť volebných výsledkov k objektívnemu vystaveniu ,,účtu, doterajšieho vládnutia.

Veľakrát vystupovali opozičné kritické hlasy s návrhmi ,alebo kritikou emotívne najmä aj posledné vystúpenie Igora Matoviča  prináležito priamoúmerne k úrovni doterajšieho vládnutia  a bezcharakterného rozkrádania zo strany podnikateľských oligopoidných podporovateľov strany Smer-Sd.

Už čoskoro nájdime v sebe dostatočnú uvedomelosť kedže postačuje len tak málo, len prísť a využiť svoje volebné právo, lebo ,,šmejdovia,, svoje ,,ovečky,ovce a baranov,, z kultúrnych domov už si ,,opili,,

Moji priatelia ,kamaráti ,ktorí poznajú moje postoje, pohnútky a doterajšie konanie vedia si vysvetliť môj postoj k prijatiu aj tejto vzájomnej podpory pre kandidátov hnutia Obyčajných ľudí a NOVA. Rád by som ešte takouto formou vyjadril svoj postoj pre dalších sympatizantov a podporovateľov zmeny ,ktorá nás čaká z môjho pohľadu v dôležitých voľbách za necelé 3 mesiace už 5.marca 2016

Som hrdý na zdieľanie posolstva rovnakých myšlienok, nádeje a hlavne viery v spravodlivosť a generačnú zodpovednosť voči našej generácií a generácií našich detí, ,..

Bohatstvo našej krajiny sú ľudia,..

V protiklade k posolstvu pre seniorské osadenstvo kultúrnych domov počas spoločenskej seniorskej zábavy v podaní predstaviteľov Smer - SD.

Kde na posúdenie vhodnosti politického vzoru postačuje uspokojenie potrieb spoločenskej zábavy a momentálnej potreby seniorského veku :

Akú úroveň zábavy mal kultúrny program ? Či sa podával guláš ? Aká bola finančná hodnota darčekov,..atd. ?

Na základe prieskumov zisťujeme ,že záber populistických kampani v uzatvorených kultúrnych domoch sa vyrovnáva len psychomanipulácii ,,Šmejdov,, :-)) ,žeby to bol začiatok konca Smer ???

,alebo slovenská  verejnost ,,orálne skonzumuje,, známe tri sociálne balíčky, ktoré prostredníctvom rozhodnutia  našich rodičov, starkých a babky dajú zaplatiť našej generácií stratou perspektívnej budúcnosti svojich vnúčat ??

Demografická krivka , ktorá je v dobe terajších slovenských dôchodcov ešte stále pozitívna čo však nebude už platiť pre generáciu ,,Husákových detí a ich detí,,    (Nech si akokoľvek vážime svojich rodičov, starých rodičov ,ale v dnešnej informačnej dobe je tažšie objektívne posúdiť množstvo informácií zo strany masovo-komunikačných prostriedkov v duchu vyjadrenia:

,,Však to bolo v televízií to musí byť pravda,  ked' 100xkrát opakovaná lôž sa stáva veľakrát pravdou a punc čestného politika je obrazom  jednostrannej mediálnej prezentácie.

Qua Vadis moje Slovensko ,ktoré mám tak rád, kedže národ a krajina nie je hotel**, ktorý vymeníš ked zníži svoj štandard ,ale opätovne sa budeš snažiť ho zveľadiť ??

Poďme zveľadiť ,,Naše Slovensko,, aby bolo opäť krajším hotelom*****

Bud' necháme si rozkradnúť ,,Naše Slovensko,, cez dalšie ohľupujúce sociálne balíčky, vlaky zadarmo, dovolenky zadarmo, časom možno sa možno v socialistickej demagogií necháme počuť až k posúdeniu vedeckého komunizmu ako reálnych skutočných hodnôť života človeka ?

Nájdime v sebe posolstvo ,ktoré chceme odovzdať našej generácii a najmä generácií naších detí !!

  Dovolíme si povedať prozreteľne podľa všetkých spoločenských a demografických ukazovateľov , voľby v roku 2016 budú opäť výrazným medzníkom ako bol rok 89-ty, protimečiarovské voľby 98-om ,..

Práve tá hrdosť ktorú mali naši otcovia ktorá sa z nás vytráca a tažko hľadá vďaka posledným politickým obdobiam poznačených stagnáciourozvratom spoločnosti medziľudských vzťahov.

Nájdime opäť v sebe každý z nás hrdosť kto sme ,odkiaľ sme a kam patríme a iným smerom chceme kráčať pre budúcnosť našich detí !

Pozdvihnime naše povedomie, záujem o verejné dianie, generačnú zodpovednosť, aby sa každý z nás svojím vlastným konaním pričinil o zlepšenie možnosti budovania lepších životných, sociálnych podmienok cez politické zastúpenie či už v regionálnom, alebo národnom zastúpení pred nadchádzajúcim volebným obdobím.

V dalších pokračovaniach mojich pár riadkov by som chcel v krátkosti uviesť prečo práve podporujem hnutie ,,Obyčajných ľudí OĽANO -NOVA .

napr.
http://www.obycajniludia.sk/aktualita/poslanci-hnutia-olano-podali-v-tomto-volebnom-obdobi-celkovo-235-navrhov-zakonov/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

AUTO

Aké realistické sú plány zakázať autá na benzín a naftu?

Termíny sú zatiaľ orientačné ale dôležité.


Už ste čítali?