Aká je náplň Mestskej televízie Ružomberok - MTR, alebo výber programovej štruktúry ?

Autor: Patrik Luptak | 3.1.2017 o 19:45 | (upravené 17.2.2017 o 21:35) Karma článku: 2,27 | Prečítané:  164x

Hľadám odpoveď na otázku ? Aká je náplň Mestskej televízie Ružomberok - MTR, alebo objektívny výber programovej štruktúry podujatí bez politickej účasti ? 

Hľadám zmysluplnú náplň MTR Ružomberok a jej objektívne posúdenie výberu programovej štruktúry aj na základe už viacerých podnetov od občanov Ružomberka, športovej verejnosti ,organizátorov a najmä účastníkov podujatia Štefanský beh 2016, Beh na Malinné,...atd.

 

Hľadám odpoved na otázku:
 ,,PREČO MTR Ružomberok vytrvalo ignoruje kultúrne a športové podujatia vo svojom mediálnom zábere a programovej štruktúre pokiaľ neslúžia minimálne politickej prezentácii predstaviteľov mesta Ružomberok ??

Ak mám citovať z webovej prezentácie MTR Ružomberok a hľadám ciele aj na základe citácia z webovej prezentácie televízie označenej ako MTR Mestská televízia Ružomberok
,,Význam miestneho vysielania je najmä v tom, že televízia zaznamenáva udalosti zo života mesta a jeho obyvateľov. Svojou činnosťou vytvára hodnotný archív z diania v regióne. Mestská televízia sa môže stať prvkom, ktorý okrem prínosu informácií výrazne skvalitní spôsob komunikácie medzi občanom a mestským zastupiteľstvom.
 

Aj napriek nesporným úspechom a ohodnoteniam MTR Ružomberok aký je prínos informácií MTR ked ignoruje podobné atraktívne športové a kultúrne podujatia a neprináša občanom mesta Ružomberok informácie o kultúrnych a športových podujatiach v meste ?

 Veľakrát sa výrazne zverejňujú politické podujatia, komerčné aktivity mimo územia mesta Ružomberok, alebo na úkor zviditeľnenia kultúrnych a športových aktivít priamo občanov Ružomberka. 

PÝTAME SA PREČO ?
Viackrát sme pozývali, žiadali aspoň o krátkodobú účasť osobne redaktorov MTR, aby priniesli aspoň čiastkovú informáciu v MTR o uvedenom športovom podujatí.   Objednali sme si platenú print prezentáciu v miestnych periodikách RKhlas, videoprezentáciu MTR či už len toto je postačujúca forma spolupráce a hlavná náplň MTR  ?   Len FAKTURÁCIA za  inzertnú činnosť pri prezentácii kultúrnych a športových podujatí v meste Ružomberok ?   Aj posledné športové nekomerčné podujatie Štefanský beh 2016, ktoré bolo  organizované:
  1.  Nezištne bez finančnej podpory mesta Ružomberok len vďaka sponzorom, partnerom a dobrovoľníkom,..
  2. Aj napriek znančnej účasti 150 pretekárov aj na medzinárodnej úrovni,.. napr. majster Slovenska na 10km B.Šarkan, majsterka Slovenska L.Vlčáková,...
  3. Podarilo sa zorganizovať unikátny športový pretek ,,Štefanský beh,, ulicami mesta Ružomberok ,...
  4. Výrazne sme napomohli pozitívnej prezentácii mesta, aby sme neboli hodnotený len ako MESTO SMRADU, ale práveže priniesť občiansku spolupatričnosť a vzájomnú hrdosť keď sa podarí zorganizovať komukoľvek atraktívne kultúrne a športové podujatie na území mesta Ružomberok,.. 
  5. Spojili sme vianočnú slávnostnú atmosféru na II.sviatok vianočný s radosťou priateľského športového podujatia pre deti i dospelých v 13-tich kategoriách pre rekreačných a profi bežcov
  6. Veríme, že vytvoríme tradíciu atraktívneho Štefanského behu a nadviažeme aj na tradíciu už historického Silvestrovského behu,..
  7. Centrum a ulice mesta Ružomberok výrazne ožili aj množstvom zúčastnených a povzbudzujúcich ľudí po celej dĺžky trate Štefanského behu
  8. Učastníci aj na základe osobných vyjadrení a na sociálnych sieťach vysoko hodnotili atraktivitu prostredia, trať, organizáciu preteku a množstvo faktorov, ktorý v súhrne účastníci vyjadrili spokojnosť s celou organizáciou uvedeného podujatia a tým výrazne prispel aj k pozitívnej prezentácii mesta Ružomberok.
  Radi by sme sa podelili aj s ostatnými občanmi mesta o pozitívne správy a podujatia, ktoré nemusia mať vyslovene politický podtón resp. povinnú účasť, aby nabudúce už neunikli pozornosti bystrému oku redaktorov a pracovnému nasadeniu pri zostavovaní atraktívneho programu možno ešte ,,našej ružomberskej MTR :-))    
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

AUTO

Aké realistické sú plány zakázať autá na benzín a naftu?

Termíny sú zatiaľ orientačné ale dôležité.


Už ste čítali?